Scroll

ŽIVÉ
NÁBREŽIE

Už krátko po svojom otvorení sa Eurovea stala jedným z najobľúbenejších miest Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta. Našli v nej ideálne miesto nielen na nákupy, prácu či bývanie, ale aj na relax, zábavu a kultúrne vyžitie.

PROMENÁDA

Rozširovanie projektu Eurovea posilní spojenie Bratislavy s Dunajom ešte viac. Obľúbená nábrežná promenáda sa predĺži až po Most Apollo.

NÁBREŽNÝ PARK

Vďaka nábrežnému parku a terasám pri Dunaji získala Bratislava príťažlivý priestor, ktorý sa stal obľúbeným a vyhľadávaným miestom na stretávanie ľudí.

Tento potenciál sa bude rozvíjať aj v pokračovaní projektu EUROVEA2. Naplánovaná je atraktívna outdoorová športová zóna pod mostom Apollo aj niekoľko detských ihrísk. Nábrežie sa tak stane ideálnym miestom na oddych a cvičenie, ale napríklad aj pre umelecké inštalácie.

OŽIVENÉ NÁBREŽIE PRILÁKALO
UŽ 70 MILIÓNOV ĽUDÍ.

NÁMESTIA

Eurovea, to je to najlepšie zo súčasného dizajnu a architektúry, ale s rešpektom k celkovému charakteru mesta. Rozprestiera sa okolo centrálneho námestia v blízkosti SND, kde sa koná mnoho kultúrnych podujatí pod holým nebom. Námestie prechádza do nábrežného parku a k terasám, ktoré lemujú celú promenádu. Tie najmä v letných mesiacoch dodávajú celému komplexu uvoľnenú až prímorskú atmosféru. Charakter mestskej štvrte neskôr podporí dobudovanie menších námestí.